Mine põhisisu juurde
XerjoffDamarose
tuoksu naisille
(0)
Xerjoff Damarose tuoksu naisille
Xerjoff Damarose tuoksu naisille
Xerjoff Damarose tuoksu naisille

Kuvaus Xerjoff Damarose

Valmistaja on paketoinut tämän tuotteen ilman sellofaanikäärettä.

Top notes
Latvatuoksut - Ne kehittyvät heti, kun laitat hajusteen päälle. Ne luovat ensimmäisen vaikutelman ja ovat yleensä melko intensiivisiä, mutta eivät pitkäaikaisia.
Punaherukka, Freesia, Lime, Bergamotti
Middle notes
Sydäntuoksut - Hajusteen sydän tulee esiin muutaman minuutin kuluttua, kun tuoksun pää haalistuu. Nämä tuoksut kestävät yleensä noin 2-3 tuntia.
Turkin Ruusu, Ylang-Ylang, Jasmiini, Kielo, Iiris
Base notes
Juurituoksut - Viimeinen ja usein pisin osa hajusteen kehityksestä iholla. Kestää 4 tuntia yli päivässä.
Meripihka, Myski, Vanilja, Vetiveriaheinä, Santelipuu, Patsuli, Egyptin Ruusu
TuoksuluokkaSitrushedelmä, hedelmäinen, kukkainen, puumainen
Tuoksuainesosan pitoisuustuoksu

Damaskonruusujen inspiroiva tuoksu

Ruusu, kukkien kuningatar, on aina lumonnut elegantilla kauneudellaan. Naisten parfyymi Xerjoff Damarose pursuaa ylellisiä itämaisia vivahteita, mutta sen sydämessä hehkuva damaskonruusu tuo tuoksuun vastustamatonta viettelystä ja herättää ennennäkemättömiä tunteita.

  • makea kukkais- ja puuvivahteinen tuoksu vuodelta 2010
  • sopii niin päivä- kuin iltakäyttöön
  • tuoksu kuuluu Xerjoff Stone Label -kokoelmaan

Tuoksun koostumus:
Aluksi tunnet kirpakan ja samalla raikkaan punaisten marjojen, freesian, limetin sekä bergamotin tuoksun. Ruusun, ylang ylangin, jasmiinin, kielon sekä kurjenmiekan muodostama makea kukkaissydän sytyttää sammumattoman liekin. Sen hehkua entisestään vahvistaa itämainen pohjatuoksu, jossa myskin, patsulin, santelipuun ja vetiverian aistilliset sävyt sulautuvat lämpimään ambraan sekä vaniljaan.

Tuoksun tarina:
Naisten parfyymi Xerjoff Damarose kuvastaa luonnon lumovoimaa, jonka ihmiskosketus on vienyt henkeäsalpaavaan täydellisyyteen. Muiden Stone Label -kokoelman tuoksujen tavoin myös tämä tuoksu on saanut inspiraationsa Lontoon luonnonhistoriallisen museon mineraali- ja puolijalokivikokoelmasta, jonka ajaton kauneus on ehtymätön inspiraation lähde.

XerjoffDamarose
tuoksu naisille

(0)
391,00
Enimmäishinta, jolla tuote on ollut myynnissä viimeisten kahden vuoden aikana. Lisätietoa 
37 % edullisemmin
50 ml
245,00

2 saatavilla | 490,00 / 100 ml, sis. alv:n | Koodi: XEF03412
Osta nyt. Maksa 30 päivän kuluessa Klarnalla.
Haluan tietää lisää kaiverruksesta
Budbee box
maanantai 7.9.2026
6,95 €